Development (trunk) - en to fr translation catalogue (57 entries)

en: View Untitled
fr: Voir Untitled

en: View without count
fr: Voir sans compte

en: See with title
fr: Voir avec le titre

en: See with count
fr: Voir avec le comte

en: Share on Facebook
fr: Partager sur Facebook

en: Share
fr: Partagez

en: Tweet
fr: Tweeter

en: Share on WhatsApp
fr: Partager sur WhatsApp

en: Pinterest
fr: Pinterest&nbsp;

en: Share on Pinterest
fr: Partager sur Pinterest

en: Share on Linkedin
fr: Partager sur Linkedin

en: Share on Tumblr
fr: Partager sur Tumblr

en: Send by email
fr: Envoyé par email

en: Send by Gmail
fr: Envoyé par Gmail

en: Print via PrintFriendly
fr: Imprimer via PrintFriendly

en: Print
fr: Imprimer

en: Share on Telegram
fr: Partager sur Telegram

en: Share on Skype
fr: Partager sur Skype

en: Share on Viber
fr: Partager sur Viber

en: Like
fr: Comme

en: Like on Facebook
fr: Comme sur Facebook

en: Share on Reddit
fr: Partager sur Reddit

en: Send on Facebook Messenger
fr: Envoyé par Facebook Messenger

en: Share on Flipboard
fr: Partager sur Flipboard

en: Open modal social networks
fr: réseaux sociaux modales ouverts

en: Click to see also
fr: Cliquez pour voir aussi

en: I just saw
fr: Je viens de voir

en: Settings
fr: Paramètres (Réglages)

en: Extra Settings
fr: Paramètres extra

en: Use options
fr: Utilisez les options

en: Sharing Report | WPUpper Share Buttons
fr: Rapport de partage

en: Sharing Report
fr: Rapport de partage

en: Title
fr: Titre :

en: There is no record available at the moment!
fr: Il n'y a pas de dossier disponible pour le moment!

en: Default
fr: Pa défaut

en: Button
fr: Bouton

en: Rounded
fr: Arrondi

en: Square
fr: Carrée

en: Add the Share Buttons automatically.
fr: Ajouter les boutons Partager automatiquement.

en: Save Changes
fr: Sauvegarder les réglages

en: Twitter username
fr: Compte Twitter

en: Your twitter username
fr: Votre nom d'utilisateur twitter

en: Twitter text
fr: Texte Twitter

en: Use {title} to add the post title
fr: Utilisez {title} pour ajouter le titre de poste

en: Add UTM tracking (Analytics)
fr: Ajouter un UTM  tracking (Analytics)

en: Use <code>?</code> and
fr: Utilisation <code>?</code> et

en: Disable CSS
fr: Désactiver la feuille de style.

en: Pages
fr: Page

en: Single
fr: Simple

en: Before content
fr: Avant le contenu

en: After content
fr: Après le contenu

en: Layout options
fr: Options de présentation

en: When you enter the value, share counts are only displayed when the total counts of each item than equal to or greater than the informed value.
fr: Lorsque vous entrez la valeur, les compteurs d'actions ne s'affichent que lorsque le total des comptes de chaque élément est supérieur ou égal à la valeur informée.

en: Search
fr: Rerchercher

en: Make a donation
fr: Faire un don

en: Make a review
fr: Faire un commentaire

en: Settings saved.
fr: Paramètres enregistrés.
